راه های افزایش فشار آب در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی

افزایش فشار آب

چگونه فشار آب خانه را افزایش دهیم؟

گاهی اوقات علت افت فشار آب خانه ناشی از رسوب گیری شیرآلات است. قبل از هر چیز برای افزایش فشار آب رسوب گیری شیرآلات حمام و روشویی یا شلنگ‌ها اقدام کنید. گاهی باید شیرآلات خود را تعویض کنید.

 

مشاهده ابعاد و قیمت محصولات پارساپلاست: مخزن آب مکعبی ، مخزن آب زیرپله ای

 

دلایل کاهش فشار آب خانه چیست؟

 • از دلایل شایع کاهش فشار آب خانه، افزایش تراکم جمعیت در یک منطقه می‌باشد. در این صورت بهترین راه قرار دادن یک پمپ آب و منبع آب برای ساختمان است.
 • یکی دیگر از دلایل کاهش فشار آب رسوب گرفتن لوله‌ها می‌باشد. این مشکل به خصوص برای خانه‌هایی که لوله آب آن‌ها از جنس لوله‌های گالوانیزه می‎باشد بیشتر اتفاق می‌افتد.
  بهتری کار در این مواقع تعویض لوله‌ها است. شما می‌توانید با لوله کشی با اسفاده از لوله‌های پولیکا مشکل خود را حل کنید.
 • وجود نشتی در سیستم آب می‌تواند تاثیر در میزان فشار آب داشته باشد. برای تشخیص وجود نشتی در سیستم لوله کشی آب ساختمان خود شما ابتدا تمام شیرهای آب ساختمان را ببندید. سپس عدد کنتور را چک کنید و ۱ تا ۲ ساعت صبر کنید و سپس دوباره عدد کنتور را چک کنید.
  این عدد نباید تغییر کرده باشد و اگر تغییر کرده بود به معنی وجود مشکل در سیستم لوله کشی آب ساختمان شما است.
 • یکی دیگر از عوامل کاهش فشار آب رسوب گرفتن سافی شیرهای آب می‌باشد.
  برای رفع این مشکل شما می‌توانید شیرهای آب خود را با استفاده از آچار فرانسه باز کرده و این سافی‌هارا تمیز کنید.

 

یکی از راه کارهای افزایش فشار آب خانه و ساختمان نصب مستقیم پمپ به لوله ورودی آب ساختمان می باشد.

 

راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان در حالتی که به طور ناگهانی فشار کاهش یافته است

گاهی اوقات به طور ناگهانی فشار آب در ساختمان کم می شود بررسی هایی هستند که می توان حل مشکل فشار آب در طبقات بالا را بدون هزینه و خرید سیستم خاصی انجام داد (راه های افزایش فشار آب بدون پمپ) که عبارت اند از :

کنترل نشتی

در لوله ها که چکه آب و نم گرفتگی از نشانه های وقوع آن می باشد یکی دیگر از عوامل افت فشار آب در جایی داخل ساختمان است. پس چک کردن لوله ها را فراموش نکنید. یک راه برای اینکه از عدم نشتی لوله های آب در ساختمان اطمینان حاصل کنید این است که ببینید شیر آبی در داخل ساختمان باز نیست و کسی از آب استفاده نمی کند و بعد کنتور آب را نگاه کنید. اگر پروانه کنتور نمی چرخد یعنی نشتی وجود ندارد، در غیر اینصورت حتما در داخل ساختمان لوله ای دچار نشتی است. در این موارد تعمیر و تعویض لوله از جمله روش های تامین فشار آب ساختمان می باشد.

 

کنترل پکیج و آبگرمکن

آب سرد و آب گرم هردو مشکل افت فشار دارند یا فقط آب گرم. اگر فقط آب گرم مشکل افت فشار دارد پکیج یا آب گرمکن ساختمان یا واحدتان را کنترل فرمایید و آن را از لحاظ وجود نشتی چک نمایید و اطمینان حاصل کنید شیر آب خروجی و ورودی پکیج یا آب گرمکن تا انتها باز باشد. اگر این کم فشاری همیشگی است و در طول زمان بیشتر شده می تواند ناشی از رسوب زیاد داخل لوله ها یا کویل آبگرمکن یا پکیج دیواری باشد.

 

 • در صورتی که فشار آب در منطقه شما پایین است، (شما می توانید با تماس با اداره آب منطقه خود از این موضوع مطمئن شوید) باید یک سیستم افزایش فشار آب برای ساختمان خود راه اندازی کنید.
 • سیستم های افزایش فشار آب معمولا شامل دو نوع منبع و پمپ آب در طبقه پایین و یا نصب منبع آب در بالاترین طبقه می باشند که هر کدام بسته به نیاز ساختمان قابل استفاده است.
 • در صورتی که روی پمپ و یا موتورخانه، مجهز به نمایشگر فشار آب دارید می توانید خودتان فشار آب را بررسی کنید.
 • در صورتی که فشار آب ساختمان نسبت به دیگر ساختمان ها در منطقه پایین تر است، می توانید با اداره آب و فاضلاب منطقه خود و یا امداد آب تماس حاصل نمایید.
 • یکی از خدمات شرکت آب و فاضلاب بررسی فشار آب تحویلی به مشترکین تا قبل از کنتور می باشد. شرکت آب با ارسال مامورین خود و بررسی موضوع در صورتی که فشار آب تحویلی کمتر از میزان مورد انتظار باشد اقدام به رفع مشکل خواهد کرد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با پارساپلاست در ارتباط باشید.

۰۹۱۲۲۸۴۳۲۲۷

۰۹۹۱۴۰۲۹۰۸۱

اخبار

افزایش فشار آبافزایش فشار آب خانهمخزن آب مکعبیمنبع آبمنبع آب پلاستیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *