روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب پلی اتیلن در فصول سرد

یخ زدگی مخزن آب

جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب پلاستیکی

مقاومت مخزن آب در گرما و سرما علی الخصوص جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب از جمله اولویت های شرکت پارساپلاست برای تانکرهای پلاستیکی است. همانطور که می دانید مخازن آب پلی اتیلن نسبت به مخازن فلزی در برابر یخ زدگی و خورندگی مقاومت بیشتری دارند ولی با این حال این مخازن نیز تحت شرایطی یخ خواهند زد.

 

در فصل زمستان و سرما، با برداشتن سایه بان و کمک گرفتن از تابش و گرمای آفتاب، می توان از یخ زدن آب درون مخزن جلوگیری کرد.

 

لیست قیمت و ابعاد محصولات شرکت پارساپلاست

 

دو مسئله مهم را باید در نظر بگیرید

  • اول محافظت از خود مخزن آب
  • دیگری محافظت از آب یا مواد شیمیایی ذخیره شده درون مخزن

در واقع ممکن است آب درون منبع آب یخ بزند ولی به خود مخزن آسیبی نرسد ولی ممکن است در شرایط بسیار سخت حتی خود مخزن نیز یخ بزند و آسیب ببیند.

 

برای جلوگیری از انجماد مواد ذخیره شده در مخازن مواد شیمیایی، ما اکیدا به مشتریان عزیز توصیه می کنیم علاوه بر استفاده از عایق بندی، در صورت نیاز از انواع گرمکن مانند کمربندهای گرمایشی یا سیم های حرارتی نیز استفاده کنند تا کمینه دمایی که برای نگه داری مواد شیمیایی داخل مخزن لازم است را همیشه حفظ کنند.

 

اگر فروشنده ای به شما گفت مخزن پلی اتیلن شرکت آنها تا دمای ۱۵- درجه و حتی بیشتر مقاوم هست احتمالاً منظور این است که خود مخزن در آن دما بر اثر یخ زدگی آسیب نمی بیند ولی قطعاً آب درون آن در صورتی که:

  • آب در گردش نباشد
  • دمای هوا به مدت طولانی زیر صفر درجه بیاید

قطعاً آب یا مایع درون آن یخ خواهد زد.

 

یخ زدن مخزن آب می تواند موجب آسیب دیدن مخزن شود ولی معمولاً اگر منبع پلی اتیلن از مواد با کیفیت و درجه یک تولید شده باشد این اتفاق به ندرت می افتد.

خوشبختانه مخازن پلی اتیلن شرکت پارساپلاست که توسط بهترین تولیدکنندگان مخازن پلی اتیلن در ایران تولید شده در طی این سالها در بسیاری از مناطق سردسیر کشورمان بدون هیچ گونه مشکلی مورد استفاده قرار گرفته و هیچ گونه گزارشی در این خصوص از طرف مشتریان پارساپلایت به ما ارسال نشده است.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با پارساپلاست در ارتباط باشید.

۰۹۱۲۲۸۴۳۲۲۷

۰۹۹۱۴۰۲۹۰۸۱

 

اخبار

مخزن آب مقاوم در برابر سرمایخ زدگی مخزن آبیخ زدن مخزن آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *