خنک نگه داشتن آب منبع آب در فصول گرم و جلوگیری از پوسیدگی آن

مخزن پلی اتیلن در گرما

مقاومت مخازن پلی اتیلن در برابر گرما

از جمله نگرانی هایی که برای افراد در هنگام تهیه تانکر آب پلی اتیلن پیش می آید، میزان موفقیت این مخازن در برابر عوامل و تنش های محیطی، مانند سرما و گرمای شدید است. به عنوان مثال، در تابستان و زیر گرمای شدید، می توانید از یک سایه بان جهت خنک نگه داشتن آب درون مخزن و همچنین برای به حداقل رساندن تاثیر اشعه UV بر روی لایه بیرونی مخزن استفاده کنید.

در مناطق بسیار گرم کشورمان در صورت نصب مخزن آب بر روی پشت بام و یا فضای بازی که در معرض تابش شدید نور خورشید واقع شده است امکان افزایش دما و گرم شدن بیش از حد آب درون مخزن، منبع یا تانکر آب وجود خواهد داشت.

 

لیست قیمت و ابعاد محصولات پارساپلاست

 

هنگامی که بحث از دما، مقاومت مخزن و محافظت به میان می آید، منظور هم محافظت از خود مخزن است و هم از محتویات درون آن.

مخازن پلی اتیلن می توانند دمای بسیار بالا را به خوبی تحمل کنند ( توجه کنید همانطور که گفتیم همه مخازن و بشکه ها مانند هم عمل نمی کنند.)، ممکن است سوال برایتان پیش بیاید که درصورت نگهداری مخزن در گرمای شدید، مواد درون آن هم تحت تاثیر قرار می گیرند؟

دیواره های مخازن پلی اتیلنی به صورت محکم و با ضخامت زیاد طراحی و تولید می شوند، بدین معنا که گرما را به سادگی از خود عبور نمی دهند، پس اگر قرار به تاثیر گرفتن محتویات درون مخزن از محیط اطراف باشد، باید زمان زیادی صرف شود.

 

 

 اصلی ترین و ساده ترین راه حل جلوگیری از داغ شدن و یا گرم شدن بیش از حد آب درون مخازن آب استفاده از سایبان است. با این کار به میزان قابل توجهی می توان آب درون مخزن را خنک داشت.

 

 

روش های خنک نگه داشتن آب منبع آب در فصول گرم سال و جلوگیری از پوسیدگی آن

  • قرار گیری مخزن آب به دور از نور مستقیم خورشید علاوه بر اینکه آب درون آن خنک تر خواهد ماند جلوگیری از پوسیدگی آن و طول عمر مخزن را نیز افزایش خواهد داد.
  • یک راه غیر معقول و البته پر هزینه نیز این است که در فواصل زمانی معینی اقدام به خارج کردن و جایگزینی آب درون مخزن نمود.
  • نقاشی و رنگ آمیزی مخزن با رنگ سفید
  • پوشاندن مخزن با انواع عایق
  • ساخت اتاقک برای مخزن
  • نصب کردن مخزن در زیر زمین

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با پارساپلاست در ارتباط باشید.

۰۹۱۲۲۸۴۳۲۲۷

۰۹۹۱۴۰۲۹۰۸۱

اخبار

تانکر آب پلی اتیلنمخزن پلی اتیلن در گرمامنبع آبمنبع آب پلاستیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *