مقاومت مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی چقدر است؟

مخزن آب پلی اتیلن

مقاومت مخازن پلی اتیلنی یا پلاستیکی

برخی از مشتریان بعد از اینکه متوجه می شوند مخزن آب پلی اتیلن زیر مجموعه مخازن پلاستیکی قرار می گیرند در ارتباط با مقاومت مخازن پلی اتیلن دچار تردید می شوند. به همین دلیل در این مقاله در خصوص مقاومت مخازن پلی اتیلن توضیحاتی خواهیم داد.

اولین موردی که باید به آن اشاره کنیم این است که تمامی تولید کنندگان از جمله شرکت پارساپلاست مخازن پلی اتیلن و یا تانکر های پلاستیکی در ایران از پلی اتیلن ۳۸۴۰ استفاده می کنند و با مواد اولیه پلاستیکی بسیاری از مصنوعات پلاستیکی که همه روزه مشاهده می کنید کاملاً متفاوت است.

 

مخزن آب پلی اتیلن

 

محصولات شرکت پارساپلاست: مخزن آب مکعبی

 

نوع ماده ای که می خواهید درون مخزن پلی اتیلن ذخیره سازی نمایید اهمیت بالایی دارد. معمولاً مخازن پلی اتیلن به صورت استاندارد برای ذخیره سازی آب و مایعات نزدیک به چگالی آب طراحی و تولید شده اند و برای این مایعات به خوبی سال های سال قابل استفاده هستند. البته فرض می کنیم مخزن آب پلی اتیلنی که انتخاب کردید استاندارد ها و کیفیت لازم را داشته باشد. به همین دلیل برای ذخیره سازی مایعات شیمیایی و اسید ها باید نکات بیشتری را در نظر گرفت و بهتر است از مخازن پلی اتیلن تقویت شده استفاده کرد.

 

راه های افزایش مقاومت مخازن پلی اتیلن

اگر شما یک مخزن پلی اتیلن یا مخزن پلاستیکی را در فضای باز نگهداری کنید, خواسته یا ناخواسته در معرض عوامل محیطی مختلفی قرار میگیرد در نتیجه میزان مقاومت مخزن پلی اتیلن برای شما اهمیت پیدا خواهد کرد. استفاده از یک سایه بان ساده می تواند علاوه بر پایین نگه داشتن دمای آب داخل مخزن در تابستان، تاثیر اشعه ماورا بنفش روی بیرونی ترین لایه آن را به حداقل برساند. اگر در محل زندگی شما ، در فصل زمستان دما زیر صفر درجه می رود با برداشنن سایه بان و کمک گرفتن از گرمای تابش آفتاب در طی روز می تواند تا حد زیادی مانع از یخزدگی آب داخب مخزن شوید. این مساله به دلیل طرفیت گرمایی نسبتا بالای آب است.

 

برای محافظت مخزن مواد شیمیایی در مقابل سرما یا گرما یا نگهداری آنها در دمایی خاص باید استانداردهای خاص آن سیال را رعایت فرمایید.

 

مقاومت مخازن پلی اتیلن در سرما و گرما

اخیرا برخی از مشتریان از ما درباره ی نحوه ی نگهداری از مخازن پلی اتیلن در دماهای خیلی پایین سوال می کنند و درواقع می خواهند بدانند تاثیر دما های پایین و زیر صفر بر روی مخازن پلی اتیلن چقدر است؟ آیا یخ زدگی آب داخل مخزن مانند لوله ها باعث شکستن دیواره مخزن پلی اتیلن می شود؟

اگر خانه، شرکت و یا کارگاه شما در محلی قرار دارد که آب و هوای آن بسیار سرد و یا گرم است, موضوع این یادداشت میتواند دغدغه ی شما هم باشد. آیا باید نگران قرار دادن مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی در معرض عوامل محیطی باشید و آیا راه حلی برای آن وجود دارد؟

وقتی صحبت از دما میشود, شما باید دو مسئله را در نظر بگیرید:اول محافظت از خود مخزن و دیگری محافظت از آب یا مواد شیمیایی ذخیره شده درون مخزن.

 

عملکرد مخازن پلی اتیلن در زمستان ها

در واقع در بسیاری از مناطق کشورمان، هیچ وقت هوا به مدت طولانی انقدر سرد نمی ماند که بتواند باعث یخ زدن آب داخل مخزن پلی اتیلن شود. به عنوان مثال اگر در شبانه روز در ساعاتی کمینه دما به زیر صفر برسد ولی به دلایل متفاوت دمای آب داخل مخزن بالاتر باشد بالطبع این مساله مانع از یخزدگی آب داخل مخزن می شود. به عنوان مثال ورود آب با دمایی حدود ۱۰ الی ۱۵ درجه سانتیگراد از شبکه لوله کشی آب شهری به داخل مخزن به دلیل مصرف مداوم آب در یک سبانه روز کمک می کند دمای آن به زیر صفر درجه نرسد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

۰۹۱۲۲۸۴۳۲۲۷

۰۹۹۱۴۰۲۹۰۸۱

اخبار

تانکر آب پلی اتیلنمخزن آب پلاستیکیمخزن آب پلی اتیلنمخزن آب مکعبیمنبع آب پلی اتیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *