پاک سازی و ضد عفونی کردن مخزن آب پلاستیکی و پلی اتیلنی

پاک سازی مخزن پلی اتیلن

آب مایه حیات است…فعالیت های روزانه، عملکرد صحیح اعضای بدن، سوخت و ساز آن و سلامت پوست، همه وابسته به آب است، آن هم آبی سالم و زلال و گوارا

 

چگونه از جلبک زدن مخزن آب جلوگیری نماییم؟

ما معمولا به نظافت مخزنی که آب در آن ذخیره می شود، کم توجهی میکنیم. با گذشت زمان رسوبات و جلبک ها و یا باکتریها بر روی دیواره ها، سقف و کف این مخازن شکل میگیرند. این ترکیبات به تدریج کیفیت آب محتوی را پایین می آورد و  پس از مدتی از شکل گیری، جلبک ها و باکتری ها آب را آلوده کرده و باعث بیماری های گوناگون میشوند. نظافت مخازن پلاستیکی آب امری حیاتی است و حداقل یک بار در سال باید انجام شود. البته این امر به کیفیت اولیه آب نیز بستگی دارد.

هر چند که با انتخاب مناسب مخزن آب شرب، می توان این مشکل را تا حد زیادی کاهش داد اما به هر حال، تمامی اقسام مخازن آب اعم از مخازن آب فلزی، استیل، مخزن پلی اتیلن ، فایبرگلاس و… بعد از مدتی رسوباتی به همراه آب لوله کشی شهری وارد مخزن آب شده و موجب می شود، جلبک ها و باکتری ها در این آب رشد و پرورش می یابند، آن را آلوده می کنند و در نهایت می توانند ما را بترسانند. و به همین سادگی جهل ما ممکن است بر سلامتی خانواده ما تاثیر بگذارد. اهمیت این موضوع وقتی مشخص می شود که سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با بیماری های خطرناک و مسری شستشو و نظافت مخازن آب را در دستورالعمل های خود قرار داده است.

 

لیست قیمت و ابعاد محصولات پارساپلاست

 

مخزن آب خود را به صورت مرتب تمیز کنید؛ اگر دارای یک مخزن آبی در ساختمان مسکونی و یا اداری خود هستید به شما توصیه می شود که هر چند ماه یک بار مخزن خود را تمیز و شست و شوی دهید. در بسیار از موارد مشاهده شده است که برخی از افراد سالیان سال مخزن های آب خود را تمیز نمی کنند که همین گزینه می تواند بستر خوبی برای رشد جلبک ها باشد.

 

اگر داخل مخزن آب قابل دسترسی نیست

لوازم مورد نیاز

 • آب ژاول (همان وایتکس)

 1. مخزن را پر از آب کنید.
 2. ترکیبی از آب و وایتکس به نسبت یک قاشق وایتکس در ۳٫۵ لیتر آب درست کنید. (وایتکس با کلر ۵ درصد)
 3. برای ضد عفونی لوله ها و شیرها، آن ها را کاملا باز بگذارید تا زمانی که بوی کلر را احساس کنید ؛ سپس دوباره شیرها را ببندید.
 4. برای ۱۲ ساعت مخزن را به همان حالت بگذارید.
 5. بعد از گذشت ۱۲ ساعت دوباره مخزن آب را کاملا تخلیه کرده و سپس با آب تمیز دوباره آن را پر کنید.

 

نازک بودن بیش از حد مخزن آب سبب نفوذ نور و رشد جلبک می شود، برای جلوگیری از جلبک گرفتن مخزن آن را عایق بندی کنید

 

اگر به داخل مخزن آب دسترسی دارید می توانید مخزن را به گونه بهتری بشویید

لوازم مورد نیاز

 • آب ژاول (همان وایتکس)

 • سیم ظرفشویی یا اسکاچ و برس نظافت مناسب

 • پمپ کارواش خانگی

 1. مخزن را از آب خالی کنید.
 2. دیواره های داخلی را با اسکاچ یا سیم ظرفشویی و یا برس نظافت بسابید.
 3. سپس دیواره های داخلی را با فشار آب کارواش بشویید.
 4. ترکیبی از وایتکس و آب به نسبت یک قاشق وایتکس در ۳٫۵ لیتر آب درست کنید. (وایتکس با کلر ۵ درصد)
 5. داخل مخزن را با این ترکیب به وسیله ی اسکاچ ، سیم ظرفشویی و یا برس نظافت آغشته کرده و برای ۲ ساعت به همان حال بگذارید.
 6. بعد از ۲ ساعت داخل مخزن را به طور کامل با فشار آب کارواش بشویید و سپس آن را کاملا تخلیه کنید.
 7. مخزن آب پلاستیکی را با آب تمیز دوباره پر کنید.

 

فیلتراسون و افزودن مواد شیمیایی

استفاده از سیستم های فیلتراسیون همچون فیلتر آب ضد جلبک و افزودن مواد شیمیایی از بین برنده جلبک ها و باکتری ها در برخی موارد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته در این روش های باید از بی خطر بودن مواد شیمیایی برای سلامت انسان اطمینان کامل حاصل گردد. ضمن اینکه این روش ها عموماً پرهزینه بوده و نیاز به تجهیزات جانبی می باشند.

اولین روشی که به شما پیشنهاد می شود استفاده از مخزن آب ضد جلبک می باشد که شما می توانید با تهیه و خریداری آن ها از مزیت داشتن یک مخزن ضد جلبک برخوردار باشید. امروزه مخزن های پلی اتیلن عرضه شده در شرکت پارساپلاست از بهترین و با کیفیت ترین مخازنی هستند که توسط شرکت بزرگ و معتبر فعال در این عرصه تولید می شوند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با پارساپلاست در ارتباط باشید.

۰۹۱۲۲۸۴۳۲۲۷

۰۹۹۱۴۰۲۹۰۸۱

دسته‌بندی نشده

پاک سازی مخزن آب پلی اتیلنجلوگیری از رشد جلبک در منبع آبروش شست و شو مخزن آبضد عفونی کردن مخزن آبمخزن آب پلاستیکیمخزن پلی اتیلن ضد جلبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *